Menu

Dziennik Dawida W.

Wolność, Równość, Transparencja, LGBT, Media

Prawo autorskie zreformować!

dwiktor73
Prawo autorskie musi zostać zreformowane. Przepisy prawa autorskiego zostały uchwalone w Unii Europejskiej w 2001 roku, co oznacza, że jest zdezaktualizowane i zbyt restrykcyjne. Potrzebna jest reforma prawa autorskiego tak, aby wspierało innowacyjność, kreatywność, budowało otwartość i elastyczność.
 
Internet dzisiaj jest jedynym bastionem wolności artystycznej, gdyż każdy może tworzyć i docierać ze swoją twórczością do innych. Niestety, wolność artystyczna i kreatywność są zagrożone przez osoby i organizacje, które upominają się, aby wprowadzić prawo wymuszania filtrowania treści, cenzury. Są też osoby oraz organizacje, które domagają się specjalnych opłat i ograniczeń dla internautów oraz firm i mediów internetowych za tworzenie odnośników, a także udostępnianie treści. Tego typu zmiany na gorsze doprowadziłyby do sytuacji, w której powstałaby bariera dostępu do wolnej i otwartej sieci, a Internet przestałby być bastionem wolności.
 
Musimy domagać się reform, aby prawo autorskie nie niszczyło wolności artystycznej i słowa, a także innowacji i rozwoju.
 

© Dziennik Dawida W.
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci