Menu

Dziennik Dawida W.

Wolność, Równość, Transparencja, LGBT, Media

Obronimy Internet przed państwem policyjnym!

dwiktor73

ObronimyInternet_NA

Rządy PiSu są zagrożeniem dla wolności Internetu. Ustawa o policji pozwalająca służbom inwigilować każdego, ustawa "antyterrorystyczna" dająca Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego możliwość żądania blokowania stron internetowych i komunikacji. To tylko dwa przykłady. Jednak są one początkiem ofensywy rządowej przeciwko wolnemu Internetowi, który jest bastionem wolności słowa i mediów.

Dlaczego rządowi tak bardzo zależy na zniszczeniu wolności Internetu? Otóż wolna informacja zawsze była zagrożeniem dla każdego reżimu, stanowiła bat na samowolę skorumpowanych polityków. Internet jest również narzędziem umożliwiającym sprawne organizowanie protestów, manifestacji, różnego rodzaju akcji wymierzonych przeciwko budowie państwa policyjnego. To również jest niewygodne dla rządu, który idzie ścieżką autorytaryzmu prowadzącą do państwa policyjnego. Mając możliwości przykładowego blokowania dostępu do treści ABW może utrudniać działania ruchu oporu. Warto przypomnieć sobie ACTA i masowe protesty przeciwko tej niebezpiecznej umowie. Internet był wtedy wykorzystywany do organizacji akcji i protestów. Walka z ACTA jest dobrym przykładem tego, iż Internet jest potężnym narzędziem będącym w rękach społeczeństwa.

Obecnie rząd wraz ze służbami szykuje się na wojnę z wolnym Internetem. Pierwsza ustawa, która została przeforsowana dotyczy inwigilacji, która narusza wolność Internetu. Chodzi tutaj o inwigilowanie aktywistów oraz zdobycie jak największej ilości informacji na temat ludzi, którzy przeciwstawiają się państwu policyjnemu. Inwigilacja nie tylko narusza wolność Internetu, jest również łamaniem prawa do prywatności, które posiada każdy człowiek. Ustawa "antyterrorystyczna" jest narzędziem, które w rękach ABW będzie wykorzystywane do zwalczania wszystkiego, co niewygodne, co mogłoby zachęcać ludzi do walki z państwem policyjnym. Strony internetowe będą na zlecenie rządu lub z powodu samowoli ABW blokowane, komunikacja będzie utrudniana. Muszę tutaj dodać, że w Wielkiej Brytanii istnieje podobne prawo, które jest wykorzystywane do prześladowana i więzienia dziennikarzy i aktywistów (pisałem kiedyś o sprawie Davida Mirandy), których rząd oskarża o terroryzm. Tak samo w Stanach Zjednoczonych, gdzie niewygodni dziennikarze (jak np. Barret Brown) trafiają do więzień, a dostęp do ich stron jest blokowany. Polska ustawa będzie wykorzystywana w taki sam sposób, aby móc prześladować ludzi będących przeciwko państwu policyjnemu.

Musimy obronić Internet przed autorytarną ręką rządu i szponami służb, w szczególności ABW. Nowa Alternatywa opowiada się przeciwko niszczeniu wolności Internetu i będzie działać w obronie wolności. Należy również pamiętać o tym, że w obronie internetu musimy działać wspólnie, tak jak podczas walki przeciwko ACTA. Internet, bastion wolności słowa, informacji i mediów, musi być broniony przez każdego. Internet musi pozostać wolny. Rząd i służby nie mają prawa naruszać wolności Internetu!

Obronimy Internet przed państwem policyjnym!

© Dziennik Dawida W.
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci