Menu

Dziennik Dawida W.

Wolność, Równość, Transparencja, LGBT, Media

Prawo kobiety do decydowania o sobie i wrzask konserwatystów

dwiktor73

To, co niezwykle przeraża środowiska konserwatywne w Polsce, to prawo kobiety do decydowania o swoim życiu i swoim ciele. Konserwatyści nie są w stanie zaakceptować tego faktu, w dodatku chcą jeszcze więcej restrykcji i ograniczania możliwości podejmowania decyzji o sobie przez kobiety. Co ciekawe, największy wrzask wśród konserwatystów to wrzask osób, których przykładowo nie dotyczy temat aborcji lub dotyczyć już nie będzie. Jednak to właśnie te osoby chcą rządzić kobietami, narzucać prawo, swoją "jedyną słuszną moralność". Chcą, aby życie kobiety było dyktowane przez konserwatywną ideologię, która nie dopuszcza wolności osobistej.

Kobieta nie może sobie kupić tabletki antykoncepcyjnej, gdyż zawsze znajdzie się jakiś "intelektualista" i "moralizator", który zacznie mówić o tym, że doprowadzi to do rzekomej demoralizacji. Środowiska konserwatystów chcą dominować, chcą, aby kobiety były kontrolowane i chcą podejmować decyzje za kobiety. Aborcja jest zakazana, gdyż środowiska konserwatywne wznoszą wrzask, że to zabijanie, jednak żaden konserwatysta nigdy nie podał pomocnej dłoni kobiecie. Żaden konserwatysta nie był ani trochę wyczulony na to, co czuje kobieta. Od zawsze środowiska te kierowały się egoizmem, swoim ego, a nie dobrem innego człowieka. Ich nigdy nie obchodził los kobiety, jej dobro i prawo do decydowania o swoim życiu.

Mam dość tych środowisk, mam dość tego bestialskiego dyktatu ludzi, którzy są znieczuleni na to, co odczuwają kobiety. Mam dość ciągłego narzucania kobiecie tego, co może robić a czego nie, pozbawiania jej możliwości decydowania o swoim życiu i ciele. Kobieta powinna mieć prawo decydowania o swoim życiu, o tym czy chce mieć dziecko czy też nie, o podjęciu zabiegu aborcji, o korzystaniu z tabletek antykoncepcyjnych. Kobieta to człowiek, a nie przedmiot. Kobieta ma prawo decydowania o sobie.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Anna] *.fbx.proxad.net

    Temat wciąż na czasie, dobrze, ze mężczyźni tez zabierają glos i włączają się do walki o prawa kobiet. Prawo do antykoncepcji czy aborcji to tylko część tej walki. Każdy rozsądny glos się liczy, dziękuję wiec :)

  • dwiktor73

    Nie mógłbym milczeć i patrzeć biernie na to, co się dzieje.

© Dziennik Dawida W.
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci