Menu

Dziennik Dawida W.

Wolność, Równość, Transparencja, LGBT, Media

Petru, czyli wolność dla wybranych

dwiktor73

Ryszard Petru ostatnio zagroził Partii Razem sprawą sądową w związku z krytyką, która miała postać przerobionego mema. Ryszard Petru, który lansuje się jako obrońca demokracji, wolności słowa i mediów sam postępuje wbrew idei wolności słowa. Groźby adresowane w stronę Razem są kolejnym wybrykiem Petru mającym na celu blokowanie krytyki wymierzonej w niego i w jego partię.

Dla Ryszarda Petru istnieje wolność słowa ale tylko dla wybranych, resztę można wykluczyć. Nauczył się on podczas kampanii, że walczyć z krytyką może on skutecznie w sądach, które nie wykazały się żadną rzetelnością, a orzeczenia były zawsze na korzyść Petru. Można to zauważyć na przykładzie pozwu, którego ofiarą stał się Paweł Tanajno. Zanim Tanajno zdążył dojechać na rozprawę (z Helu do Warszawy) został powiadomiony o wyroku sądu. Na tym przykładzie widzimy, że dla Petru najwygodniejszym sposobem radzenia sobie z niewygodnymi opiniami i faktami są sprawy sądowe, które lider Nowoczesnej zawsze wygrywa.

Hipokryzja Ryszarda Petru nie zna granic, gdyż grozi tym razem Partii Razem za grafikę, która jest krytyką, a sam robi sobie obraz wojownika o wolność słowa.

Jeśli ktoś chce być znany jako obrońca wolności słowa, mediów, a także na serio chce tej wolności, to na pewno nie powinien bezwzględnie zwalczać tej wolności, tak jak robi to właśnie Ryszard Petru. Wolność jest dla wszystkich, jednak w przypadku Petru zasada brzmi „Wolność dla wybranych”. Każda wypowiedź Petru, która będzie mówić, że broni on mediów, wolności słowa, będzie niczym innym jak kolejnym odcinkiem góry, którą to jest hipokryzja oraz towarzysząca jej obłuda.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • archato

    Bo wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze ;-) Orwell się kłania :-)

  • finfri

    elity, tak! "układ zamknięty"? nie! (a pana Petru lubię, choć popierają go środowiska, których nie lubię)

© Dziennik Dawida W.
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci