Menu

Dziennik Dawida W.

Wolność, Równość, Transparencja, LGBT, Media

Potrzebujemy Alternatywy!

dwiktor73

VectorMDL.ai

Tegoroczne wybory pokazały, że na lewicy musi pojawić się powiew zmian i świeżości. Tą świeżością są zwykli ludzie lewicy, którzy do tej pory byli albo bierni albo też mieli wątpliwości czy warto działać. Nie potrzebujemy partii, aby zmieniać kraj, mentalność społeczeństwa. Potrzebujemy oddolnego ruchu obywatelskiego, który wreszcie da szansę nowym ludziom, bez starych elit. Bo lewica to ludzie, wszyscy ludzie, którzy pragną zmian na lepsze. Skręt w lewo jest możliwy tylko wtedy, gdy ludzie będą aktywni. Pamiętajmy. Może być lepiej tylko musimy się organizować i działać!

Aktywność może mieć wiele postaci. Niektórzy preferują rozmowy ze znajomymi i przyjaciółmi, inni wolą udzielać się w internecie, a jeszcze inni robią to poprzez uczestniczenie w różnych wydarzeniach, podczas manifestacji, spotkań z ludźmi etc. Jest jeszcze wiele więcej form i każda z tych form jest dobra, a połączenie ich przyniesie ogromny rezultat. Jednak same działania to nie wszystko, gdyż lewica potrzebuje nowych twarzy, ale nie twarzy, którymi są politycy, lecz twarzy każdego z nas, każdego człowieka. Bo lewica to przede wszystkim ludzie.

Czy jest powód, aby gorzki smak miał stanąć na drodze odbudowy lewicy i zaufania? Nie! Tak naprawdę przed nami wszystkimi jest ogromna szansa, której nie możemy zmarnować. Należy przystąpić do odbudowy lewicy od podstaw. Bo obecnie lewica nie była lewicą tylko zlepkiem partii, które nie ukazywały lewicy jako czegoś dobrego. To musi się zmienić. Mówię to jako zwykły człowieka, żaden "celebryta lewicowy" czy też polityk. Partie nie są w stanie nic zrobić, ludzie mają ich już dość. Zamiast zamartwiać się niepotrzebnie losem tych partii powinniśmy zająć się właśnie odbudową lewicy, a w szczególności zaufania. Zaufania, gdyż bez zaufania działania nie przyniosą skutku. Obecna "moda" na prawicę wynika stąd, że lewica w ciągu kilku lat zamknęła się w małym kręgu, a także utraciła zaufanie. To musimy zmienić. Bo przecież lewica, ta prawdziwa lewica, to nie jest tylko słowo, to są ludzie, idee, prawa człowieka, sprawne i przyjazne dla wszystkich państwo. To jest ważniejsze niż kariera i pieniądze.

Dlatego potrzebujemy Alternatywy. Alternatywy, która będzie prawdziwym ruchem obywatelskim, oddolnym. Ruchem, który będzie blisko ludzi, będzie tworzony przez ludzi ideowych, którzy chcą działać, aby zmienić ten kraj na lepsze. Nie ma sensu tkwić w tym partyjnym matrixie, który prowadzi do upadku skoro możemy my ludzie zbudować coś, co będzie nas godnie reprezentować, bronić nas, z czego będziemy mogli być dumni i codziennie rozmawiać z ludźmi mając czyste sumienie, że wreszcie to my tworzymy ruch, który będzie zmieniał Polskę na lepsze.

Pamiętajmy. Dzisiaj wygrała może prawica, jednak jutro i kolejne dni są nasze - ludzi! Każdy z nas jest tym jutrem, dlatego zapraszam wszystkich, zbudujmy ruch obywatelski, który zmieni ten kraj na lepsze! Teraz!

Nowa Alternatywa - budujemy oddolny ruch obywatelski. Odbudujemy lewicę. Teraz!

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

© Dziennik Dawida W.
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci