Menu

Dziennik Dawida W.

Wolność, Równość, Transparencja, LGBT, Media

List do Ewy Kopacz ws. związków partnerskich

dwiktor73

Kraków, 23 maja 2015 r.

Szanowna Pani

Ewa Kopacz

Prezes Rady Ministrów RPSzanowna Pani Premier,

Piszę do Pani w sprawie dodania do porządku obrad ustawy o związkach partnerskich. Ustawa o związkach partnerskich ma duże znaczenie dla wszystkich osób homoseksualnych oraz biseksualnych. Również istnieje w polskim społeczeństwie spora grupa osób heteroseksualnych, którzy chcieliby mieć możliwość zawarcia związku partnerskiego.

W Polsce społeczność gejów, lesbijek oraz osób biseksualnych nie ma obecnie możliwości zawarcia jakiegokolwiek formalnego związku. Osoby, które żyją ze sobą w nieformalnych związkach nie mają takich praw jak osoby heteroseksualne żyjące w związkach małżeńskich. W razie różnego rodzaju wydarzeń osoba bi- lub homoseksualna nie zostanie poinformowana o tym, co dzieje się z partnerem, nie posiadają takich samych możliwości prawnych, które to posiadają osoby żyjące w związkach małżeńskich. Dodatkowo obecnie zgodnie z prawem takie osoby są dla siebie obce.

Przypominam, że zgodnie z prawami człowieka oraz Powszechną Deklaracją Praw Człowieka każdy człowiek jest równy każdemu człowiekowi i posiada takie same prawa. To również dotyczy gejów, lesbijek oraz osób biseksualnych. Zadaniem państwa jest chronić prawa człowieka i dbać o swoich obywateli. Kiedyś Hillary Clinton powiedziała: „Gay rights are a Human Rights”. I należy zapamiętać te słowa, gdyż prawa gejów, lesbijek, osób biseksualnych, to są też prawa człowieka.

W Unii Europejskiej związki partnerskie są ustanowione prawnie. W niektórych krajach występuje także instytucja małżeństw jednopłciowych. Polska powinna dołączyć do tych państw, które przestrzegają praw człowieka i kierują się dobrem wszystkich swoich obywateli. Proszę spojrzeć na kraje takie jak Szwecja, Niemcy, Austria, Belgia, Francja. To są przykłady tego, że związki partnerskie są potrzebne i że nie stanowią żadnego zagrożenia. Jeśli mamy mówić o Polsce, która przestrzega praw człowieka, to należy wzorować się na krajach takich jak Szwecja, Belgia, czy też Austria i wprowadzić instytucję związków partnerskich.Z poważaniem

Dawid Wiktor

Młodzi dla Lewicy

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
 • credit-suisse

  Listy do Pani Premier wysyla sie pod ten adres :
  kontakt@kprm.gov.pl
  odpowiedza,choc mzoe to potrwac okolo tygodnia.
  Chcecie,zeby cos sie zmeinilo,glosujcie teraz na Komorowskiego a potem na Platforme.
  jesli wygra PiS,marny bedzie wasz los.
  niestety widze,ze tak rozsadny czlowiek jak Biedron nagle zupelnie zglupial i chce glosowac na Dude,jakby nie rozumial ze to tylko kukielka szmaciana pociagana za sznurki przez kurdupla.
  Wynik referendum w Irlandii to szok i dla czarnej zarazy i dla PiS i potezny bodziec dla naszego rzadu.jednak wygrana Dudy doda skrzydel calej ciemnje,glupiej ,polskiej masie i marny nas wszystkich razem bedzie los.

© Dziennik Dawida W.
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci